Koupit knihy

Chiara Lubich

italská, 1920 - 2008


Nahrávám...

Životopis

Chiara Lubichová (it. Chiara Lubich, rozená Silvia Lubich; 22. ledna 1920 Trident – 14. března 2008 Rocca di Papa) byla italská katolická aktivistka, která v roce 1943 založila hnutí Fokoláre, k němuž se v současné době hlásí přes pět miliónů lidí po celém světě.

Je autorkou řady knih, které byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Za své dílo obdržela v roce 1977 Templetonovu cenu.

Pohřeb Chiary Lubichové proběhl 18. března, pohřební obřady vedl osobně kardinál státní sekretář Tarcisio Bertone. Po mši svaté, která proběhla v bazilice svatého Pavla za hradbami, bylo její tělo pohřbeno v mezinárodním centru hnutí Fokoláre v Rocca di Papa.

Hnutí Fokoláre (Movimento dei Focolari), druhým názvem Dílo Mariino (Opera di Maria), je celosvětové ekumenicky otevřené převážně katolické hnutí, které v roce 1943 založila v Tridentu na pozadí zmaru působeného světovou válkou skupina děvčat ve věku 15–25 let v čele s katoličkou Chiarou Lubichovou. V roce 1964 schválil papež Pavel VI. stanovy hnutí. Klade si za cíl přispívat ke všeobecnému bratrství a budovat jednotu velké lidské rodiny na základě Ježíšovy modlitby „aby všichni byli jedno“ (Jan 17, 21). Klade důraz na dialog uvnitř církve i mezi církvemi a náboženstvími a s osobami jiného přesvědčení. Hnutí vzniklo jako laické, postupně však získalo mnoho členů a velký vliv i mezi biskupy.(zdroj životopisu: Wikipedie)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Carl Sagan

1934 - 1996
Agatha Christie

1890 - 1976