Charlotte Uhlenbroek

britská, 1967

Nahrávám...

Životopis

Charlotte Jane Uhlenbroeková (* květen 1967, Londýn) je britská zooložka – primatoložka, publicistka a televizní moderátorka pořadů o přírodě stanice BBC.

Narodila se v Londýně holandskému otci, který jako expert v zemědělství pracoval pro Organizaci spojených národů, a anglické matce. Rodina cestovala po světě, pouhých deset dnů po jejím narození se její rodiče přestěhovali do Ghany, ve věku 5 až 14 let žila v Káthmándú v Nepálu, kde získala lásku ke zvířatům.

Vystudovala v roce 1988 s titulem bakalář přírodních věd obory zoologie a psychologie, v roce 1997 získala doktorát ze zoologie na Univerzitě v Bristolu. Poté co strávila šest měsíců v Burundi, kde pomáhala bioložce Jane Goodallové v projektu na zachování šimpanzů, žila čtyři roky v chýši v lesích v Národním parku Gombe v Tanzanii a studovala komunikaci divokých šimpanzů, navazujíc tak na hlavní projekt Jane Goodallové se stejnou skupinou šimpanzů.

V televizi se objevila prvně v seriálu BBC Natural History Unit Dawn to Dusk (Za soumraku) v epizodě o šimpanzích v Gombe, v letech 1998–1999 účinkovala v pořadu Chimpanzee Diary jako součásti Animal Zone kanálu BBC Two. Následně uváděla sama řadu dokumentárních seriálů i jednotlivých pořadů o živočiších a přírodě, většinou pro stanici BBC, o zvířatech píše také publikace. V češtině byl uveden její televizní seriál Soukromý život primátů (Among the Apes; The Secret Life of Primates).

Zdroj životopisu: Wikipedie

Populární autoři:

Karel Čapek

1890 - 1938