Bohumil Rada

česká, 1950

Nahrávám...

Životopis

Ono se řekne, životopis autora. Ten můj, autorský, jsou skoro samá bílá místa. Narodil jsem se v roce 1950 a moji rodičové i prarodičové se tak nějak nemilovali s těmi, kteří tenkrát budovali šťastné zítřky. Což jim a potažmo i nám, dětem, bylo dáno poznat měrou vrchovatou. To také zformovalo moje životní postoje. K tomu, co bych chtěl psát, jsem se nakrátko dostal v roce 1968 – 9. Shodou okolností jsem maturoval ze Solženicyna. Takže jsem pak na dlouhých dvacet roků mohl psát tak akorát příspěvky do časopisu Zahrádkář. Po roce 1989 jsem se „vyšvihnul“ do významné manažerské pozice v oblasti obchodu a marketingu a tím pádem neměl na psaní, krom tvorby PR, takřka žádný čas (má chyba).

Až v roce 2005, kdy jsem se rozhodl „zvolnit“ a pracovat už jenom ve vlastní malé firmě, jsem se konečně dostal k tomu, po čem jsem se skrytu duše toužil. Podařilo se mi vydat knížky Pachtění, Nenapravitelná učitelka (té si vážím nejvíc), Manažer fotbalového klubu, Jihočeské povídky a povídání, Jiné povídky a povídání. V těchto dnech probíhá dokončování tiskové přípravy titulu Obec Velké Hamouny, který vyjde koncem března.

Takže celkem nic zajímavého na mém osobním životě, ani psaní. Snad jen uspokojení, že jsem se nikdy před nikým nehrbil a zůstal vždy svým. Což je, zejména v tomhle věku, moc dobrý pocit. Abych si té svobody vyjadřování opravdu užil, v loňském roce naše společnost začala vydávat internetové Veřejné noviny. Jinak se pokouším vážit si lidské slušnosti, které jako by neustále ubývalo. V čemž se samozřejmě můžu mýlit.

Bohumil Rada
11. 3. 2011

Zdroj životopisu: Autor osobně

Populární autoři:

Charles Bukowski

1920 - 1994
Terry Pratchett

1948 - 2015