Bel Kaufman

ruská, 1911 - 2014

Nahrávám...

Životopis

Bella \"Bel\" Kaufman (1911 - 2014) je rusko-americká učitelka a autorka. Kaufmanová se narodila v Berlíně v Německu, kde tehdy její otec studoval medicínu.
Přestože se narodila v Německu, její rodný jazyk byla ruština. Rodina se později vrátila do Oděsy (Ukrajina, pak část Ruska).
Spolu s rodiči emigrovala v roce 1923 do Spojených států , stěhuje se do New Yorku, kde se poprvé začíná učit anglicky. Ve věku 18 let, absolvovala Hunter College v New Yorku, na níž získala titul BA, poté magisterský titul na Columbia University. Posléze začala pracovat jako učitelka na různých školách v New Yorku, současně se věnuje psaní (včetně článků pro časopis Esquire, kde začala používat jméno \"Bel Kaufman\").
V roce 1965 vydala svůj nejznámější román Nahoru po schodišti dolů, jejíž děj byl založen na jwejích vlastních učitelských zkušenostech. Kniha měla obrovskýmúspěch, na seznamu New York Times Best Seller zůstala 64 týdnů. V roce 1967 byl podle knihy natočen stejnojmenný film.
V roce 1979 publikovala Kaufmanová druhý román Láska, atd . Od té doby pak psala různé další krátké příběhy. Zároveň pokračovala jako pedagog a lektor.
Kaufmanová je vnučka slavného jidiš spisovatele Šoloma Alejchema.

Zdroj životopisu: zdroj: http://www.jewage.org/wiki/ru/Article:Bel_Kaufman_(Be

Populární autoři:

Charles Bukowski

1920 - 1994