Barbara D’Amato

americká, 1938

Nahrávám...

Životopis

Rodačka z Michiganu, která už léta žije v Chicagu, má za sebou pestrou škálu různých profesí; pracovala jako servírka, asistentka na operačním sále, rešeršérka pro státní zástupce v kriminálních případech. Také s manželem napsali řadu komediálních muzikálů z kouzelnického prostředí, díky kterým si zkusila práci režisérky, produkční, asistentky jevištního kouzelníka a pomocnice ošetřovatele tygrů...
Začátkem 80. let se dala na spisovatelskou kariéru, která jí vynesla řadu ocenění a čestné místo mezi detektivkářskou elitou. Byla předsedkyní Mystery Writers of America a také Sisters in Crime. Píše sloupky do detektivních magazínů a příležitostně vyučuje psaní detektivek pro chicagské policisty. (Prý je tam spousta nadějných talentů.)
Její nejznámější a nejstarší postavou (první román se datuje roku 1990) je chicagská nezávislá investigativní reportérka Cat Marsalová, která se objevuje už v devíti knihách, (které mají v názvu „Hard“.) Mezi její další hrdiny patří soudní patolog Gerritt DeGraaf nebo dvojice policistů Suze Figueroa a Norm Bennis. Dále píše povídky a faktografické knihy o skutečných zločinech.

Zdroj životopisu: http://detektivky.bestfoto.info/cz/damato-barbara-id20080900

Populární autoři:

Agatha Christie

1890 - 1976
Terry Pratchett

1948 - 2015
Karel Čapek

1890 - 1938
Charles Darwin

1809 - 1882