Angela Sommer-Bodenburg

německá, 1948

Nahrávám...

Životopis

Angela Sommer-Bodenburg (narozena 18. prosince 1948 v Reinbek, Německo ) je autorem řady fantasy knih pro děti. Její většina nejznámějších příspěvek do oblasti dětské fantasy je "The Little Vampire" série, která prodala přes 10 milionů výtisků a byla přeložena do více než 30 jazyků. Sommer-Bodenburg uvádí, že její "upír není krvežíznivý netvor, ovšem, ale milující malou upír se bojí a slabůstky, kteří budou zřejmě pomáhat zdarma děti ze své vlastní obavy." Román, napsaný v roce 1979, zplozený série knih, a plot byl upraven na divadlo, rozhlas, film a televizi.Film verzi The Little Vampire byla režie Ulrich Edel, a vydána v roce 2000.

Angela Sommer-Bodenburg studovala vzdělání, filozofii a sociologii na univerzitě v Hamburku. Byla asistenta velitele v průběžném a střední školy v Hamburku, Německo 1972 - 1984 a napsal první kapitoly "The Little Vampire" jako experiment se zjistit, jaké typy literatury mohl držet svého zájmu studentů. V roce 1984, je v důchodu od výuky a věnuje se k malování a psaní. Je autorkou více než čtyřicet knih pro děti i dospělé, poezii se z románů. Říká se Úspěch "Little Vampire" série "smíšenou požehnání" na její kariéru jako autor uvádí na svých webových stránkách: "Byl jsem holub-dírkového jako autor dětských knih, a během této holub-díra, dále jsem klasifikovány jako autor knih upír. "

Se přestěhovala do Rancho Santa Fe, Kalifornie v roce 1992 po návštěvě produkční společnosti, Propaganda Films, v Hollywoodu, která si přála, aby se filmové verze The Little Vampire.

Zdroj životopisu: www.wikipedie.cz