Výkřik do tmy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka básní Ireny Topinkové. Sestoupit hluboko do sebe a potom výkřik do tmy. Silné emoce ve zkratce. Jehly stesku střídá ironický nadhled. Psáno jazykem, na který dnešní člověk slyší. Násobeno fotografiemi s metaforickou výpovědí. Jedná se o výpravnou knihu, vytištěnou čtyřbarevným tiskem na křídovém papíře se 77 barevnými fotografiemi. Vhodné jako dárek nejen pro milovníky poezie, ale i pro fotografy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326200/vykrik-do-tmy-xl1-326200.jpg 4.52
Žánr
Poezie
Vydáno, Gemini (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Na konci je světýlko Šípek Jiří

V Jakubské ulici na Starém Městě je jedna milá galerie. Spravuje ji a (také svoje) obrazy vystavuje pan Alexandr Oniščenko, člověk s úžasným knírem. Kromě barvami hýřících obrazů (jak je to potřeba v tomto šedém podzimním počasí) se v galerii zabydlela i poezie. První listopadový úterek tady křtila již třetí sbírku veršů paní Irena Topinková. Nazvala ji Výkřik do tmy. Přišel jsem včas a přesto již bylo plno. Že by nastávala doba, kdy se na poezii bude stát fronta? No kéž by! Paní Irena si sama celý večer moderovala, četla své verše a uváděla hudební hosty. Vše působilo lehce a důstojně. Vlastní verše ale nehrají na lehkou strunu. Jsou skutečně výkřikem do tmy doby a lidského života. Přitom nejsou temné. Někde na konci je světýlko. A v tom je veliké umění paní básnířky! Téměř bez dechu jsem poslouchal a … všemu rozuměl. To jsou verše o nelehkém žití a současně odvaze jím jít se zdviženou hlavou. Kdosi z přítomných poznamenal, že co do poezie se nikdy necítil příliš sečtělým. Ale kdyby bylo více takových básní, jaké ten večer v Jakubské zněly, tak by na tom byl mnohem lépe … Ano, mnohé básnění umí v čtenáři a posluchači zvyšovat napětí. Ale co potom s ním? Poezie Ireny Topinkové umí duši otevřít, ale také laskavě pohladit a zklidnit. A že přitom mohou oči zvlhnout? Inu, takový je život. Vážená paní Ireno Topinková, pište dál! (Geminip)


Obojí musí mít v sobě emoce, jinak je to nuda. Rád doprovázím básně na housle - pokud mne osloví. Snad proto se mi dobře, již potřetí, improvizovalo na křtech sbírek Ireny Topinkové. Jsem vždy zvědav, jak souhra básní a hudby zapůsobí na posluchače. U Výkřiku do tmy se křest protáhl na 2 hodiny, tak dlouho udržet u posluchačů bez přestávky naprostou soustředěnost a napětí je výjimečné. Vypovídá to o kvalitě básní víc, než cokoliv jiného.

Alexandr Shonert. (Geminip)

Autor a jeho další knihy

Kniha Výkřik do tmy je v

Přečtených2x
Chystám se číst4x