Toulky stínem - Povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Toulky stínem - Povídky jsou souborem několika krátkých a dynamických příběhů zachycujících ve stručnosti život Třetích lidí. Najdeme v nich jak intriky, podvody a souboje, tak romanci a krásu. Na rozdíl od jiné fantasy literatury najdeme v Toulkách stínem události, které se skutečně staly. Vyprodukovaly je mezilidské interakce herců bez divadla, nadaných rétorů, kteří žijí ve vlastní fantazii a ke změně osobnosti na jevišti nepotřebují žádné publikum. Toulky stínem tak nejsou jen běžnou fantasy fikcí, ale alternativou běžných životů, která nám nabízí pohled do nejniternějších koutů lidské duše. Je troufalé vydat jako debut začínajícího autora zrovna Povídky? Rozhodně. Ovšem pro svět, v jakém se Toulky stínem odehrávají, je to nezbytné. Navazující díla by pak pro čtenáře měly být jakýmsi návratem domů. Návratem pod hvězdnatou oblohu, na které dlí v polospánku bledé oko Stvořitelovo, shlížející na svět plný příběhů, historek a legend, které stojí za to odvyprávět. Berte tuto knihu jako vycházkovou hůl, se kterou se můžete kdekoliv a kdykoliv zatoulat v tajemstvích neprobádaného světa plného strhujících dobrodružství. Všechno, co si přečtete, se totiž skutečně odehraje. Ve vaší hlavě. Ve vašem srdci. Písmo je totiž mocnější, než veškerá kouzla světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297839/big_toulky-stinem-povidky-fSf-297839.jpg 41
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (9)

Na rozdíl od mnoha jiných fantasy fikcí, nenajdeme v Toulkách stínem trpaslíky, elfy, ani skřety. Za to se ale autor vrací k původnímu staroslovanskému konceptu čertů, kteří se od českého folklóru liší zejména svou pejorativní konotací, ale i vzhledem. (Gill)


Pravou podstatou knihy je uvést čtenáře do nového fiktivního prostředí, ve kterém se bude odehrávat několik následujících románů. Svět Toulek stínem je natolik komplexní, že je pro pochopení většiny zásad nutný jakýsi průvodce. Tím je právě tato kniha. (Gill)


Na obálce knihy vidíme prvního krále Brisreichu - Septima Severa, po jehož bocích stojí bojovník a lovec, symboly hněvu a tmy. (Gill)


Veškeré povídky jsou přepisem z rolové hry zvané Tmavobor - Z popela. To znamená, že veškerý děj popisovaný v knize se de facto opravdu odehrál. (Gill)


Mapy vytvořené pro knihu jsou rovněž starší, než kniha samotná. Jejich autory jsou Miloš Frič a Ondřej Maslák. Ti je vytvořili jako adaptaci na autorův koncept. Originály map Friče a Masláka jsou nakresleny na velikých, nestandartních papírových formátech, pročež nebylo možné je nijak převést do digitální podoby a následně do tisku. Čtyři mapy přiložené ke knihám jsou tedy fotkami původních originálů. Fotky posléze několik měsíců podléhaly úpravám ve fotoshopu. Jejich finální verze jsou až 16 návrhem. (Gill)


Kniha vznikla díky donátorům z crowdfundingové kampaně. (Gill)


Kniha měla původně vyjít v sešitové vazbě jako soubor několika krátkých povídek. Vzhledem k množství cizích slov ale autor začal tvořit dodatky, které nakonec překročily hranici 60 stránek, pročež se z původníhu sešitu stala regulérní kniha. (Gill)


Autorem ilustrace na obálce je Miloš Frič. Ilustrace vznikla 3 roky před samotnou knihou a původně do ni neměla být vůbec zařazena. (Gill)


V díle vystupují postavy pojmenované po 27 pánech popravených na Staroměstské exekuci roku 1621. (Gill)