Spálil jsem Adolfa Hitlera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autentické zápisky Ericha Kempky jsou zajímavým dobovým dokumentem, v němž je subjektivně a zajímavě popsán pohled muže, jenž od začátku 30. let byl profesně velmi úzce a osobně spjat s Adolfem Hitlerem. Zápisky vyšly několikrát pod názvem Ich habe Adolf Hitler verbrannt (Spálil jsem Adolfa Hitlera). Kempka, osobní Hitlerův řidič, popisuje léta, která strávil s Hitlerem od roku 1932 do jeho smrti. Velká část je věnována posledním Hitlerovým dnům v bunkru a posléze spálení ostatků jeho a Evy Braunové, na němž se Kempka podílel. Tento dokument lze srovnat se zápisky Hitlerovy sekretářky Traudl Jungeové. Částečně její pohled doplňuje. Kempka žil po Hitlerově boku a stejně jako například T. Jungeová a mnoho dalších zaměstnanců Hitlera uctíval, obdivoval jako osobnost a o většině nacistických zvěrstev ani nevěděl. Omezuje se výhradně na bezprostřední osobní zážitky s Hitlerem a nezmiňuje se o politicko-společenském kontextu ani neuvažuje o ideologii a válce. Prostě vypráví o tom, co prožil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182674/big_spalil-jsem-adolfa-hitlera-182674.jpg 3.826
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Víkend
Originální název:

Die letzten Tage mit Adolf Hitler, 1951


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Když odpoledne 16. března 1939 (po nechvalně známých jednáních s prezidentem Háchou) přijel Hitler na pražské Hradčany, aby dal najevo, že to s okupací myslí vážně, mohla česká vláda a generálové z armády něco podniknout. Hitlerův nejbližší doprovod a ani příslušníci SS totiž nebyli dostatečně ozbrojeni (nedisponovali podle Kempky žádnými těžkými zbraněmi.) (milamarus)


Erich Kempka byl v Hitlerovým zaměstnancem 13 let, přičemž první rok služby (tj. 1932) najel prý sto dvacet tisíc kilometrů. (milamarus)


Manželé Goebbelsovi zemřeli stejně jako manželé Hitlerovi. Ministr se zastřelil a paní Magda spolkla jed. (milamarus)


Spalování těl Adolfa Hitlera a jeho manželky Evy trvalo přibližně od 14 hodin do 19:30 hodin večer. Bylo k tomu použito několik set litrů benzínu. (milamarus)