Liška a větší šelmy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: psík mývalovitý, mýval, liška, šakal, medvěd, rys, kočka Povídání o naší zvěři autor napsal především pro myslivce, znalce a přátele přírody. Tento díl rozsáhlého a kompletního díla je věnován větším šelmám (medvěd, rys, kočka, mýval, liška). Do detailů se zabývá téměř všemi současnými znalostmi o vzhledu, způsobu života i životním prostředí jednotlivých druhů, zvláštností je zdůraznění vztahu k domestikovaným zvířatům (kočka)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175841/big_liska-a-vetsi-selmy-xip-175841.jpg 2.85
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

"Blecha se v srsti kočky zdržuje jen 1 - 3 hodiny denně, většinou jen po dobu sání, pak seskočí a zbytek dne tráví ve vystýlce pelechu nebo v jeho těsném okolí. Blechy odpuzuje listí kapradin, proto si jimi kočka divoká někdy vystýlá doupě nebo se o ně otírá." (Niky Coffee)


Už od mala jsem se vždy pídila po významu slov. Nedávno jsme zrovna s přítelem mudrovali nad tím, z čeho vznikl název našeho medvěda brtníka, díky této knize už to víma jeden z mých životních brouků je vyřešen:
"Medvěd hnědý (Ursus arctos) se někdy také nazývá medvěd brtník (brť je staročeský název pro včelí úl).! (Niky Coffee)


Kdoz vás četl mou recenzi, mohl si všimnout poznámky o tom, že se u nás šakal neobjevuje. Nikdo není dokonalý a tak jsem recenzi opravila. Pro zajímavost link: http://www.novinky.cz/domaci/341798-na-severu-moravy-se-poprve-objevil-sakal.html
Šakali se u nás objevili již 4x, přijde mi ale tragikomické, že toho posledního zrovna zastřelil myslivec, pro které je tato kniha podle autora především určena - asi tato kapitola nebyla tak zbytečná, jak jsem si myslela :-( (Niky Coffee)