Zklamání

recenze

Osamělý rváč (1986) 1 z 5 / Pavlik1966
Osamělý rváč

Na tuhle knihu jsem se těšil a byl jsem rád, když jsem ji výhodně sehnal. Jsem ale zklamán a od pana spisovatele Kratochvíla asi nic dalšího číst nebudu. Proč? V knize je velmi málo historického děje. Ten, co tam je, mi připadá doslova přefouknutý velmi květnatě psanými slovy. Netvrdím, že pan Kratochvíl nemá excelentní slovní zásobu, ale řekl bych: příliš velká převaha okrasných not. Když větu s Kratochvílovými rozvitými květy dočtu, nevím už, jaké byly na začátku - tolik jich tam je. Celek pak nějak vyvoní. Připadá mi to celé spíše emotivní, hodně na náladu, psycho. Raději mám pana spisovatele Svátka, i když jeho děj je někdy až dosti naivní tím, že se příliš "nalajnovaně" vyvíjí. Tak nějak, jak by si to čtenář přál, aby se to stalo. Zde by se děj dal stručně popsal snad jedinou stranou textu. Můj pozitivní závěr z knihy je ten, že válka je strašná v jakémkoli věku, vojenské řemeslo je krvavě nejisté, i když potřebné a otupuje člověka k nezřízenosti a nepravostem. Zde hlavní hrdina, i když hrdinou vskutku byl, skončil neslavně a jeho chrabrost mu k zvrácení situace, do které se dostal, nepomohla. Nechoď Kryštofe s pány na led... (Chtěl jsem dát 2 hvězdičky, nevím, proč se zobrazuje jen 1.)

PanPredseda
25.08.2021

"Chtěl jsem dát 2 hvězdičky, nevím, proč se zobrazuje jen 1."
Domnívám se, že u recenzí (už) funguje hodnocení podobně jako hodnocení knihy, tj. první hvězdička je černá a symbolizuje hodnocení "odpad!" a do počtu hvězdiček se započítávají až ty červené.
Pokud se nemýlím, počet hvězdiček můžete při úpravě recenze změnit.