Zaslepení

recenze

Zaslepení (2017) 5 z 5 / mike_morphine
Zaslepení

Vítejte ve světě kde moc, peníze a image znamenají vše. Díváme se na dokonalé životy švédské smetánky nebo jsme jen neprohlédli všudypřítomnou masku? Je ale opravdu vše skutečně tak dokonalé, jako to vypadá zvenku? Ty samé otázky si člověk může položit když se podívá na fungování popisované banky.
Kdo je vlastně zlý a kdo dobrý? Na jedné straně "dokonalé" životy úspěšných bankéřů, kteří se často pouští na hranu, na druhé straně (trošku asociální) novinářka, která svůj život zasvětila žurnalistice a honu za spravedlností. Ale jakou cenu člověk zaplatí za senzaci na první straně? Jde vždy ke všemu přistupovat pragmaticky a bez emocí? Nemůžou někdy dobré kroky způsobit ještě více zla?
Pokud po této knize pokukujete, tak rozhodně neváhejte ani vteřinu a pusťte se do ní. Ani vteřinu jsem se nenudil, knížku jsem přelouskal jedním dechem a nejvíce se mi líbila její autentičnost. Jedná se o dílo, u kterého se člověk dokáže vžít do pocitů i jednání hlavních postav a někdy až mrazí, když si člověk představí, jaká dilemata mají před sebou. Jednoduše pět hvězdiček.

Zaslepení Zaslepení Carolina Neurath

Thriller ze švédského finančního prostředí na základě skutečných událostí. Peder af Rooth je se ženou a přáteli na víkend mimo město, když jej zastihne telefonát, který změní vše: bance, kde působí jako výkonný ředitel, hrozí ... více