Zaručená motivace!

recenze

Přeskočte pořadí (2022) 4 z 5 / kacenacte
Přeskočte pořadí

Jako u každé seberozvojové knížky jsem se toho opět trošku bála, ale znovu to bylo zbytečné. Sice je více knížka zaměřená směrem, ve kterém se (zatím) nepohybuji - například podnikání, programování a investování. Ale ve výsledku to vůbec nevadí, protože mi dala dost nového a spoustu rad se dá použít i na úplně jiné životní oblasti. Krásně to ukazuje, jak je všechno v životě propojené a jak nic nefunguje samostatně (celkově kapitola o mikrodovednostech - takhle jsem nad tím nikdy neuvažovala!). Na to, jak složitě to na mě ze začátku (a hlavně z anotace) působilo, je to napsané srozumitelně a to nejdůležitější je tam několikrát opakované tak, aby to vážně bylo pochopitelné. Někdy mě maličko nudilo, že jsou tam některé části života autora tak opakované, ale na druhou stranu to chápu a je jasné, že k těm technikám potřeboval uvádět i příklady. Kromě toho, že je knížka z části i o něm, musím dost ocenit to, že není jen o něm a nebál se zmiňovat další inspirativní lidi a věci a díla, za kterými stojí oni. Jestli jsem si ale něco na té knížce opravdu zamilovala, tak jsou to rady pro spokojený život, které dal autor na samotný konec. A to jak mě namotivovala! Nebylo to to nejlepší, co jsem kdy četla, ale bylo to dost dobré a pokud Vás zaujmou třeba názvy kapitol nebo chcete zkusit seberozvoj trochu jiným směrem, rozhodně to zkuste!