Tom Gates #5

recenze

Úžasný deník - Naprosto fantastický (skoro ve všem)) (2013) 4 z 5 / Wolf Draven
Úžasný deník - Naprosto fantastický (skoro ve všem))

Již páté a prozatím česky poslední (ale již se chystá číslo 6) humorné setkání s páťákem Tomem Gates a jeho obrázky doplněným deníkem je tu.
Ani tentokrát se rozhodně nebudeme nudit, protože Tom už se nemůže dočkat, aby na nás vychrlil tu spoustu (nejen) školních zážitků.

Tom dostane za úkol rozdat nové rozvrhy (něco jako školní diáře). V nich jsou zapsány různé školní akce. Když do svého Tom nahlédne, zjišťuje, že dočista zapomněl na školní sportovní výlet. Nedal totiž rodičům důležitý dopis, který se toho výletu týkal. Není teď vůbec jisté, jestli bude moci jet společně se svou třídou. Toma čeká několik perných chvil než se dozví, jestli na něj ještě zbylo místo. Měl by si dávat pozor a plnit své povinnosti včas, předešel by tím jistě spoustě problémům. Ale Tom už asi jiný nebude. Nejvíc ho štve, že mu Marcus Meldrew pořád připomíná, že možná na výlet nepojede. A přitom tam mají dělat tolik skvělých věcí – stavět vory, šplhat po horolezecké stěně, plavit se v kajaku či si udělat táborák.

Doma ho navíc rozptyluje další věc.Vedle bydlela stará paní O’Learyová, která se před pár měsíci přestěhovala, aby byla blíž své rodině. Zdá se, že se tam nyní hodlá nastěhovat někdo nový. Nějaká nová rodina s holkou asi v Tomově věku si byt prohlíží. Nejen Tom, ale i jeho maminka je na možné budoucí sousedy velice zvědavá a podniká výzvědnou výpravu na zahradu. Když na ně nakukuje Tom, ta holka udělá obličej a vyplázne na něj jazyk. Tom se nenechá zahanbit a okamžitě jí to oplácí a navrh přidává několik dalších hrozných obličejí. Bohužel si nevšimne, že v tu dobu už na něj koukají i všichni ostatní, nejen ta holka. Jeho maminka je na něho naštvaná, že se pěkně předvedl.

Ani později Toma neopouští smůla. Asi nejhorší zážitek má z nakupování, kdy se mu zadaří velký trapas s toaletním papírem zrovna v momentě, kdy v obchoďáku potkává svou tajnou lásku ze školy Amy Porterovou.
Alespoň že v časopise Týden v rocku vyšla výzva pro všechny fanoušky 3 Týpků a tak se může Tom soustředit na něco jiného. Fanoušci mají vymyslet originální vzor trička, který bude samotná skupina nosit na vystoupení. Tom se okamžitě vrhá do práce. Vymýšlet a kreslit, to je jeho! Teď ještě, aby to nezapomněl poslat!

V tomto pátém díle opět nechybí ani Tomova sestra Delia, která tentokrát nepřestává všechny překvapovat, protože si najde práci jako brigádnice v nějakém podniku. V jakém ale nechce nikomu z rodiny prozradit, protože nechce, aby jí přišli do práce udělat trapas. A přesně ví, o čem mluví, svou rodinku zná dokonale. Modlí se, aby se tu nikdy neobjevili. Budou ale její prosby vyslyšeny nebo se zadaří Tomovi odhalit, kde Delia pracuje? Nebo pomůže náhoda?

Tohle všechno a ještě mnohem víc vás čeká v této velmi humorné knize, při které jsem se opět neubránila záchvatům smíchu. Doufám, že autorka napíše ještě spoustu dalších příběhů s Tomem Gatesem a že si knihy udrží svoji kvalitu jako doteď.
I tentokrát nás na konci knihy čeká nějaký ten bonus navíc. Najdeme zde nejen jak vytvořit banánový obrázek, který je zmíněný několikrát uvnitř knihy, ale i návod jak namalovat Tomovu příšeru.

Pokud se chcete nad knihou dobře pobavit, tak série s Tomem Gatesem je opravdu to pravé pro vás. A je jedno, jestli jste mladší nebo starší čtenář, myslím si, že si každý přijde na své. S Tomem prostě nemůžete šlápnout vedle. Jeho dobrodružství a osobitý způsob vyprávění, stejně tak jako neméně vtipné a zajímavé obrázky vás prostě dostanou a budete se královsky bavit.

notnp0o1452
10.11.2018

Dobrý den,mohl/a by jste příště doplnit také konec knihy? Mimochodem děkuji i za tento text,dost mi pomohl. Hezký den ????