Super kniha pro houbaře

recenze

Houby - česká encyklopedie (2003) 5 z 5 / nandys
Houby - česká encyklopedie

jako víkendovému houbaři, který sbírá pár druhů hřibů jsem si vystačila se svými znalostmi. Kniha se mi dostala do ruky náhodou jako dědictví po příbuzném a teprve po nahlédnutí do ní se ze mě stal ten správný houbař. V knize je spoustu barevných fotografií - de facto ke klaždé houbě min. jedna, někdy i s kreslenými ilustracemi s popiskem jednotlivých částí konkrétní houby. Kniha je členěna do kapitol :
- vítejte v říši hub - zde je rozepsáno mnohem víc než najdete ve školním přírodopisu
- houby ve světě
- léčivé houby - zde jsou vypsané léčivé účinky hub, ale nejedná se o reishi, ale ty co se dají skutečně v lese najít
- otravy houbami
- halucinogenní houby
- plísně a mykotoxiny
- chráněné houby
- atlas hub - samotný atlas je nabitý seznam s fotografiemi hub, o kterých kolkrát člověk nemá ponětí že existují
houby v kuchyni
houbařův rok - je rozepsán po měsících a je v tom i povídání jako takové o mytologii
lidová jména hub - no tak samozřejmě , že i u nás doma používáme pro houbu hřib kovář pojem ,,modrák,,.
Kniha je přehledná, plná užitečných informací a i když v dnešní době se dá nainstalovat na mobil aplikaci na rozpoznávání hub, tahle by u houbaře neměla chybět v knihovně.