Skvele pro zacatecniky

recenze

Velká kniha o Bitcoinu a kryptoměnách (2023) 4 z 5 / frantisek8324
Velká kniha o Bitcoinu a kryptoměnách

Tahle recenze se mi nebude psat uplne snadno. Jsem velky fanousek Bitcoinu a udelalo by mi velkou radost, kdybych mel k dispozici jednu jedinou knihu, ktera bude obsahovat vse dulezite o Bitcoinu, jeho fungovani a dulezitosti pro soucasny system selhavajicich statnich men.

Autor se o to pokusil, ale aby “zacatecniky ve svete kryptomen prilis nevydesil tim, jak hluboko tahle “kralici nora jde, postupuje casto prilis po povrchu. Navic pouziva metafory, ktere opet bez hlubsi znalosti nemusi na prvni pohled davat valny smysl (“penize jako pamet dobrych skutku od slovenskeho ekonoma Juraje Karpise).

Tahle kniha zkratka neni dokonala. Ale jeji vizual ano a hlavne muze poskytnout cenny vhled do zakladu vseho, ceho se Bitcoin chte nechte dotyka.

Kdo totiz chce pochopit Bitcoin, musi opravdu nacihnout do ruznych disciplin, od ekonomie, pres psychologii (teorie her) az po kryptografii a o to se tahle kniha (byt ne dokonale) pokousi v jednom svazku.

Velká kniha o Bitcoinu a kryptoměnách Velká kniha o Bitcoinu a kryptoměnách Kamil Bouška

Velká kniha o bitcoinu a kryptoměnách je určena především zájemcům, kteří s problematikou bitcoinu teprve začínají. Čtenáře postupně seznámí s historií peněz a nešvary moderního peněžního systému, které bitcoin řeší. Dozvíme se o ... více