Príjemný, romantický, miestami vtipný a horúci príbeh

recenze

Vojvoda z Montgomery (2021) 5 z 5 / monix2110
Vojvoda z Montgomery

"... ale ty už teraz vieš po grécky a latinsky viac, ako je nutné, a určite lepšie, ako je vhodné. Je všeobecne známe, že prílišné vzdelanie kazí ženský mozog ... " "Predpokladám, že také vzdelanie z teba urobí celkom nevydateľnú ženu".
Annabelle Archerová podľa svojho bratranca načisto spochabela, keď mu oznámila, že získala politické štipendium na preslávenom Oxforde a hodlá ho aj využiť. No šikovná a veľmi inteligentná Annabelle vie presne, ako treba s týmto vypočítavým chlapom hovoriť, aby jej dovoliť študovať a ešte to aj vyzeralo, že tie správne dôvody k tomu našiel on a nie ona. Tak sa dostáva na Oxford, no ani to štipendium nie je vlastne až tak zadarmo - na oplátku musí podporovať hnutie sufražetiek, ktoré bojuje o uzákonenie volebného práva žien. K tomu, aby dokázali splniť svoj cieľ potrebujú, aby na svoju stranu dostali aj nejakého zástupcu opačného pohlavia. Ideálny by bol nejaký mocný a vplyvný muž, už ktorého meno a najmä hlas bude vedieť upútať davy ...
Najideálnejším kandidátom je na prvý pohľad veľmi chladný a nedostupný vojvoda z Montgomery a ktorého hodnoty predstavujú úplný protipól toho, za čo zanietene bojuje Annabelle a skupinka žien okolo nej. Čo myslíte, ako dopadne stretnutie tohto fešného urodzeného muža a nádhernej, inteligentnej Annabelle, ktorá pochádza z oveľa jednoduchších pomerov? Dokážu odolať vzájomnej príťažlivosti?
Tak táto kniha bola pre veľmi príjemným prekvapením. Už po prvých stranách som si vravela, že štýlovo mi pripomína veľmi obľúbených Bridgertonovcov - svieži príbeh, ktorý je okorenený výbornými hláškami, trefným, niekedy až sarkastickým humorom a bonusom bolo to, že vraví o skutočnom období dejín, keď sa na vzdelané ženy pozeralo ešte stále cez prsty a keď ich práva boli stále veľmi oklieštené.
V momente, keď narazí kosa na kameň a naši dvaja hlavný protagonisti sa prvý krát stretnú zoči voči, začne byť čítanie po ich počiatočných slovných prestrelkách a doťahovačkách veeeľmi horúce, romantické, sexi. Spočiatku vzduchom lietajú iskričky, neskôr už vidíte novoročné ohňostroje :)
Za mňa veľmi príjemný, romantický a horúci príbeh, pri ktorom si dobre oddýchnete a po ňom možno aj zašpásujete :D