PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ

recenze

Gideon Devátá (2021) 5 z 5 / tomas0851
Gideon Devátá

Pro knihu jsem se dlouho rozhodoval. Pozitivní recenze uživatelů i odborníků mne lákaly a zároveň odrazovaly. Párkrát jsem se spálil, takže jsem byl na vážkách. Navíc téma nekromantů jsem si tak docela neuměl představit.
Ale ke knize samotné.
Kniha se velmi příjemně čte. Příběh je neotřelý, zajímavý. Autorka Vás postupně šikovně vtahuje do děje, takže hltáte stránku za stránkou až do nečekaného konce.
Vzhledem ke své jazykové vybavenosti jsem četl v českém překladu. A hodně dobrý. V průběhu příběhu se semtam objeví neotřelé věty a výrazy, které knihu příjemně ozvláštňují.
Kniha je první díl připravované trilogie o světě nekromantů, jejich vzniku, dovednostech, magii. Nekromantce a její rytířce, které jsou nepřátelé téměř na život a na smrt a největší kámošky v jednom. Více o ději záměrně nepíšu, toho je všude dost :-)
Doporučuji dobře si zapamatovat osoby a obsazení, bo já se chvílema ztrácel a naopak neztrácejte víru, proč a jak něco je, protože v závěru je většina vysvětlena.
Kdo má rád, podle mne, neobvyklé téma fantasy/sci-fi, neotřelý jazyk vyprávění, neměl by váhat.