Playground

recenze

Ihrisko (2016) 2 z 5 / renski33
Ihrisko

Ach jo, jak to jenom napsat, abych nevyzněla jako hulvát. Rozhodla jsem se vrátit se po dlouhých letech ke čtení knih, jelikož se má slovní zásoba a schopnost se vyjadřovat docela vytratila. Zaregistrovala jsem se do městské knihovny a vybrala si jako první knihu Playground, protože mě zaujal obal a zároveň pak taky samotný obsah. Bohužel to bylo taky vše. Námět je fakt výborný a v rukou schopnějšího spisovatele by to mohla být fakt pecka. Styl Large Keplera mi přišel až do slova stupidní. Velice jednoduché, místy až hloupé věty typu : Vyšla ven. Zatáhla ji za vlasy.
Měla jsem problém si vytvořit obraz o jakékoliv postavě a vůbec k městu mrtvých. A to si troufám říct, že má představivost nezná mezí. Prostě jsem měla co dělat, abych knihu dočetla, jelikož nerada nechávám věci nedokončené. O to větší bylo mé překvapení, že na tomhle veledíle pracovali dva spisovatelé, manželé. Určitě už od nich další knihu nevezmu ani do ruky. A odradilo mě to i od dalších severských spisovatelů. Kdo hledá jednoduchost, knihu bych asi doporučila, jinak ani náhodou. Dávám dvě hvězdy za originální námět, ale to je tak vše.