Nevšední příběh s dynamickým vývojem

recenze

Zlaté puto (2016) 5 z 5 / Haňa-Píšťalka
Zlaté puto

Obyčejné děvče se dostane nechtěně do zápletky mezi dva soky a do boje zla proti dobru. Ukáže se však, že zlo a dobro není jen černé a bíle, ale hranice mezi nimi je někdy až proměnlivá. V příběhu jde mimo jiné i o vládu nad informacemi a osobními daty všech lidí. Autorka sem vnesla nadpřirozené schopnosti charizmagie (schopnost např. ovlivňovat emoce a myšlenky druhých lidí, atd.), které čitatele nutí přemýšlet nad existencí těchto schopností v skutečném životě. Nechybí pouto lásky a romantický vztah v hlavní linii příběhu.

+ Nevšední příběh, zajímavý vývoj charakterů hlavních i vedlejších postav, barvitý popis míst i postav, poutavé čtení až do konce, překvapivý závěr a příjemné otevření pokračování.
- Občas vyruší formulace vět a skloňování cizojazyčných jmen.

Rozhodně doporučuji k přečtení. Příběh vtáhne člověka do děje hned v prvních kapitolách a nepustí ho až do poslední věty. Celý příběh je navíc protkaný romantickou láskou, která bojuje o svoje místo. Oceňuji promyšlení detailů, které pozornému čitateli nabízí otázky k dalšímu pokračování knihy.