Nejdříve svatba, a až potom láska..

recenze

Manželská smlouva (2013) 4 z 5 / Knihomolka :)
Manželská smlouva

V tomto příběhu se setkáváme s osmadvacetiletou Alexou, majitelkou knihkupectví, která je právě v tísnivé finanční (ale i srdeční) situaci a myslí si, že už jí snad pomůže jen nějaké kouzlo..
Alexa byla v mnoha věcech jako obyčejná žena z reálného světa, a asi proto mi byla i tolik sympatická-nejvíc se mi líbilo, když dělala doma lektvar lásky, protože pořád nenašla toho pravého! :D
Na druhé straně Nick Ryan, skoro třicetiletý atraktivní podnikatel, který vede velmi prosperující firmu, takže o peníze nouzi nemá si už jako chlapec řekl, že se nikdy neožení ani nezamiluje. Ale osud s ním má trochu jiné plány..
Nick byl prototyp muže, který své city co nejlépe schovává za tlustou zdí,protože má úplně opačný problém jako Alexa, on totiž lásku nechce-má z ní strach..
A přestože se tihle dva lidé byli jako děti velmi blízcí, dohromady je přivede až společný problém.

Náhoda, volných 150 000 dolarů a Maggie, mladší sestra Nicka, jsou příčiny, které svedou Nicka a Alexu po třinácti letech opět dohromady.

Jako malí si sice hráli a kamarádili, ale stačil jediný moment, spíše jeden malý polibek, a vše se změnilo, když Alexa poprvé pocítila co je to mít zlomené srdce. Když se na to dívá teď, s odstupem třinácti let, bere to jako dobrou lekci do života-chránit si své srdce a už NIKDYnevidět Nicka Ryana!!..
A teď se vše zase zkomplikovalo, když potřebuje 150 000 dolarů na zaplacení dluhu svých rodičů a Nick, pro kterého má i po tolika letech pořád slabost, potřebuje nutně formální manželku, aby mohl vést firmu.. Slibuje jí vztah založený pouze na "manželské dohodě" a to, že spolu budou vycházet pouze jako obchodní partneři.
Kdyby nebyla v takové situaci v životě by nepřistoupila na to, že si bude někoho brát jen proto, že je to pro oba výhodný obchod, protože svou svatbu, si jako každá dívka, plánovala odjakživa a vždycky bylo základem to, že se bude vdávat z lásky!
Ale krizové situace si žádají krizové činy, proto tedy nabídku příjme.
Jeden rok vedle Nicka vydrží, bude hrát jeho věrnou manželku a nedovolí mu dostat se jí zase pod kůži! -To přece zvládne..nebo ne??

Hned v začátku knihy se dozvídáme co se vlastně mezi Alexou a Ryanem stalo, když byli děti, což vlastně během knihy mnoho vysvětluje.
Také to, že je děj popisován jak z pohledu Alexi, tak z pohledu Ryana dá čtenáři lepší možnost nahlédnout do obou postav.

Celou knížku jsem přečetla jedním dechem-opravdu jsem se u ní nenudila a kolikrát jsem se i u různých situací pěkně nasmála! :D
Ano, s podobným tématem jsme se už určitě v nějakém filmu, nebo knize setkali, ale mě se kniha líbila. :-)
Byla taková příjemná a oddechová ;-) Doporučuji! :-))