Nebezpečné lži

recenze

Nebezpečné lži (2016) 4 z 5 / Natal718
Nebezpečné lži

"Nebezpečné lži" je nejnověji vydaná kniha od autorky Beccy Fitpatrickové, kde popisuje život sedmnáctileté Stelly Gordonové, která se stala svědkem vraždy. Stella se dobrovolně přidala na listinu ochrany svědků, aby mohla svědčit proti Dannymu Balandu. Stella je převezena do Thunder Basin v Nebrasce. Stella samozřejmě nechce opustit Filadelfii, ale pro svoji ochranu musí. Carmina, bývalá policistka se jí ujala do pěstounské péče. Stelle se jí v Nebrasce vůbec nelíbilo, ale časem si tam začala zvykat. Začala chodit do práce a poznala Cheta. Chet ji celým městem provedl a vše ji ukázal. Stella se postupem času do něho zamilovala, ale lásku si zakazovala, protože někde ve světě měla Reeda, jejího přítele z Filadelfie, který byl taky na listině na ochranu svědků. Postupně si Stella na všechno zvykla a v Nebrasce se jí začalo líbit. Chtěla se vrátit zpátky, ale věděla, že je to pro její život nebezpečné. Chet se jí svěřoval a zajímal se o ní, jenže Stella mu o všm musela lhát, kdyby náhodou. Chet i Carmina byli pro Stellu blízkými lidmi. Jednou Stellu napadli v práci, byla celá pomlácená. Bála se vyjít ven. Jakmile se z toho vzpamatovala, tak se vrátila zpátky do života. Carmina ji jednoho dne řekla, že Reeda našli Dannyho pomocníci a nejspíš už nežije. Stellu to hrozně ranilo. Pomáhal ji Chet, do kterého se časem zamilovala a už si to nezakazovala. Chet ji taky miloval, zažívali spolu spoustu zážitků a dalších věcí. Posledních pár dní prožila těch nejhorších co snad mohla. Našel ji jeden z Dannyho pomocníků. Před jejím oči zastřelil jednoho chlapce, který jim se vším pomohl, ale nakonec na to dopatil svou vlastní smrtí. Stella se snažila utéct. jenže marně. Chet ji šel zachránit, ale jen si tím ublíži. Naštěstí je zachránila Carmina, která zastřelila Dannyho pomocníka a všichni přežili. Prázdniny si Stella užila jak nejvíc mohla a rozhodla se, že u Carminy zůstane a bude ji se vším pomáhat po tom všem co se jí a ostatním stalo, ale taky zjistila, že tady doopravdy patří.

Do příběhu je lepši se vžít, je pak snazší pochopit celou situaci. Takhle jsem líp všechno pochopila a mnohem víc jsem si užila celý děj. Stella je moc statečná a silná holka i když si celý život prochází peklem. Celý příběh byl nádherný a dobře se mi do něj začetlo. Knížku bych si klidně přečetla znovu, nebo nějakou podobnou. Knihu určitě doporučuji a pokud budu mít možnost, tak si určitě nějakou knihu od téhle autorky ještě přečtu.