Návrat k slovenskej literatúre

recenze

Profesori zločinu (2023) 5 z 5 / ivana.d27
Profesori zločinu

Kedysi som dospela k názoru, že nemáme veľa kvalitných slovenských autorov. Slovenskej tvorbe som sa od tej doby dlhé roky vyhýbala. Profesori zločinu ma presvedčili, že tomu tak už dávno nie je a poskytli mi jedinú skutočne bezpečnú vec na akú sa zmohli, a to návrat k domácej literátnej scéne.

Dielo ma už po prvých vetách vtiahlo do deja. Zvyčajne dobrá kniha teleportuje do svojho sveta; tentoraz ma posadila na zadok. Od prvých slov som pociťovala silnú povedomosť opisovaných udalostí, až sa hranica medzy reálnym a knižným svetom rozmazala.

Je verejným tajomstvom, že mafia ovláda všetky štátne sektory, tak to bohužiaľ funguje všade vo svete. O to presvedčivejšia je kniha, keď je z domáceho prostredia a opisuje, čo tak verne poznáme. Autor poskytol pohľad zvnútra pre nezasvetených, o to dychberúcejšie bolo pre mňa odhaľovať nekalé praktiky verejných činiteľov.

Kniha je skutočne fenomenálna, od začiatku až do konca ma držala v napätí. S každou ukončenou kapitolou mi mozgové závity pracovali na plné obrátky a spájali si vodítka. O to viac bolí duša z faktu, ako veľmi blízko je príbeh k realite.

Profesori zločinu Profesori zločinu Peter Šloser

Peter Steinhübel, ktorý patril medzi prvých slovenských bosov, síce nevystupuje v tejto knihe, no ak by sa dožil dneška a prečítal by si ju, bol by spokojný, ako zločin rozkvitol a mafia slušne a transparentne riadi štát. Peter Š... více