Motýlí křídla - Recenze

recenze

Motýlí křídla (2012) 4 z 5 / Mixxa
Motýlí křídla

Knížka začíná útržkem za jakési poznámky či deníku (na konci knížky se vše vyjasní). Poté se děj přesune k hlavní aktérce Eleně, která ve škole zjistí, že v lese bylo nalezeno tělo neznámé dívky. Elenu ještě více zaskočí, že dívka zemřela stejně jako její starší sestra Laura, na stejném místě. Obě 'nehody' však dělí necelý rok. Policie tehdy Lauřinu smrt uzavřela jako autonehodu na skútru, který údajně řídila opilá.
Najednou se začnou dít divné věci a Elena se rozhodně začít pátrat po okolnostech smrti dívek na vlastní pěst. Hlavně ji v tom utvrdí anonymní dopisy.
A aby toho nebylo málo, najednou se o Elenu zajímá kluk, který má titul 'nejhezčí kluk na škole'. Elena se do něj zamiluje, což rozdmýchá vztahy se svými nejlepšími kamarády - Timem a Vivienne. Co za Tristanovým zájmem stojí? Není to jenom náhoda? Co když se chce opravdu nezávazně sblížit a o smrti dívek nic neví?
Rozhodnutí, zda-li je to pravda či nikoliv zůstane na Eleně, která bude muset pátrat velice rychle, ale zároveň nenápadně.
A co Elenina matka? Je její chování 'pouhá' starost, aby nepřišla i o druhou dceru a nebo jí něco tají? I na tohle bude muset Elena přijít.

Zajímavou vsuvkou do příběhu je i nahlédnutí do jakéhosi deníku a zároveň do vzkazů, které Eleně kdosi posílá. Vzkazy obsahují informace o smrti obou dívek a zájmem o schůzku s Elenou o samotě.

Hlavní hrdinka je prostě obyčejná studentka střední školy, která se na vlastní pěst vydá vyřešit okolnosti smrti obou dívek, z nichž jedna z nich byla její sestra. Její postava mi přijde sympatická, občas lehce naivní a celý thriller je vlastně i směsicí pubertálních starostí a začínající lásky.

Elenin nejlepší kamarád Timo je do ní zamilovaný, což si ona přes svou náklonnost k Tristanovi nestačí uvědomit.

Rovněž nejlepší kamarádka Vivienne zní možná trošku povrchně, možná rozumně, hlavně co se týče názorů na Tristana.

Elenina matka je o ní možná až paranoidně starostlivá, ale na druhou stranu jí to nemůžeme vyčítat, protože má prostě o svou přeživší dceru strach. Ale zároveň se chová, jako by Eleně cosi tajila.

Můj názor:
Knížka se mi velice líbila, četla se sama a navíc se hodí jako skvělá oddychovka. Rozhodně bych ji doporučila těm, kteří mají rádi různé záhady a řešení případů, ale zároveň nehledají nějaké profesionálně propracované dílo.
Jestli vás zmate to, že byste si mysleli, že je to jenom pro pubertální holky, tak jste na omylu. Myslím si, že tuto knížku ocení i dospělí. :-)