Moc hezká :)

recenze

Válečníci: Oheň a led (2010) 5 z 5 / ImalaTheWolf
Válečníci: Oheň a led

k Erin Hunter jsem se dostala přes kamarádku, která mi řekla, že je její knižní sága "Warrior cats" velmi populární v zahraničí, a že by se mi mohla líbit. Problém u mě však byl, že jsem psí člověk a kočky mě nějak nelákají. A když jsem měla narozeniny, koupila mi knížku "Survivors" česky "Zákon smečky". Kniha se mi moc líbila a hned jsem přečetla i pokračování a na cestě už mám i nově přeložený 5. díl. Ale až poté jsem se dozvěděla, že je od těch stejných autorů (Jelikož ,,Erin Hunter" je název pro skupinu autorů). Přinutilo mě to koupit si i tuhle ságu. A musím říct, že ti z vás, kteří četli Zákon smečky, si určitě oblíbí i tuto ságu, dokonce i přesto že jako já máte raději psy. Příběh je totiž, když se nad tím zamyslíte, velmi podobný. Styl, kterým je to psané, podle mně sedne každému. Je jednoduchý na pochopení i čtení. Jediné, co mě trošku vadí je, že není přeloženo více dílů, protože celkově čítá tato sága už více jak 20 knih. Tudíž aktuálně čtu všechny další díly v angličtině, což je trošku mrzuté a těžší na pochopení. Každopádně vřele doporučuji Válečníky i Zákon smečky. Obě ságy jsou výborné. A myslím si, že i když nečtete moc aktivně (jako já), taqk se vám tohle bude číst samo. :)