Mě se na kuchařce líbí

recenze

Vaříme s Vendy! (2015) / tereza7648
Vaříme s Vendy!

V dnešní době jsou je mnoho kuchařek, ale jen jedna je taková...

Většina kuchařek je od profesionálů z oboru, plná úžasných receptů, krásných food styligových fotografií a z kvalitních, často i exotických surovin. Což je dobře, kultivuje to vaření u nás.

Kuchařka Vendy jde jinou cestou. Řekla si, že chce kuchařku pro všechny, kteří chtějí vařit jednoduše, z dostupných surovin a bez stylistů. Prostě, aby to, co uvaří oni sami, vypadalo stejně v knize.

Od receptů v této kuchařce nečekejte žádné kuchařské umění, ale poctivé, normální vaření a pečení od maminky dvou dětí, která tráví v kuchyni každý den.

Já oceňuji její jednoduchost přípravy receptů, dostupné suroviny v každém městě i vesnici, a také fotografie - autentické, bez foodstylingu - prostě co uvařím, to tak prostě je.

Věřím, že čtenáři ocení tuhle kuchařku, která přežije generace, protože všichni máme doba plno lístečků, kuchařek a výstřižků z časopisů s recepty, které nás něčím oslovily. A myslím, že právě tyto recepty jsou v této knize - všechny pohromadě - přes 430 receptů. Od polévek přes hlavní jídla, bezmasé pokrmy i večeře po moučníky a dorty.

Ucelená kniha, určená všech, kteří nevědí co vařit či péct a hledají inspiraci:)