Lepší průměr

Obálka: 3*
Hlavní postavy: 3*
Děj: 4*
Štafeta od: @megy.misa

První na co musím u této knihy upozornit je obálka. Podle mě obálka a potažmo ani název knihy plně neodpovídá jejímu obsahu. Na oko jde o velmi příjemnou obálku a volbu barev, obsahově ovšem v knize moře, voda nefigurují nijak zvlášť výrazně. Obálka obsahující například černou kartičku s nápisem by byla vhodnější.

Samotný příběh je vyprávěn z pohledu více postav - své místo zde má otec ztracené dívky, svědkyně, kamarádka dané dívky, otec této kamarádky i přes velké množství postav se v příběhu lehce orientujete a do děje se rychle dostanete. Spolu se soukromým detektivem odhalujete více více podrobností, až v závěru knihy zjistíte, jak to se ztracenou dívkou dopadlo a kdo za vším stojí.

Na knize se mi nejvíce líbil právě nečekaný závěr, co knize ubíralo a mě to vždy u podobně psaných thrillerů vadí, je až zbytečné vyčítání si nějakého problému nějakou postavou. Zde svědkyně případu prožívala až pro mě přehnaně morální dění kolem sebe. Jakoby postava žila v jiné, dřívější době.

Knize se nemůže popřít její čtivost a poměrně rychlý spád i přes napínání čtenáře.

Celkové hodnocení: 3,5* z 5*