Koruna Strachu

recenze

Koruna strachu (2023) 4 z 5 / Karinsbookland
Koruna strachu

Avery a jej bratranec Twain sa pomocou kúzelného kľúčika dostanú do iného sveta. Do sveta, ktorý bol niekým vytvorený a teraz musia čeliť ich osudom.
Kniha je rozdelená na viacero pohľadov. Ten Avery ma rozhodne bavil viac už kvôli Sullivanovi, krutom kráľovi. Asi celú dobu som z neho bola zmätená, ale v tom dobrom zmysle. Morálne šedé postavy ma vždy dostanú na svoju stranu. Napätie medzi ním a Avery sa dalo krájať, ich scény boli veľmi podarené a chcem ešte viac Autorka má naozaj krásny štýl písania, nemala som jedinú výtku.
Twainova linka už však pokulhávala. Jeho osud bol tiež zaujímavý. Pouličná zlodejka Bandit ho naučila kúzlo svojho životného štýlu, ale boli to časti kde som cítila najviac young adult prvkov a tým už sa snažím vyhýbať. Obľúbila som si aj pár vedľajších postáv, ktoré v deji odohrali zaujímavú rolu.
Záver knihy sa dal rozhodne predpokladať ja som však úprimne zvedavá ako sa rozbehne nasledujúca časť a ako sa Avery zo svojej situácie dostane. Niekto na ňu predsa čaká
Autorke veľmi pekne ďakujem, že mi poskytla knihu na recenziu Držím ti palce, prajem len úspechy, tvoje písanie je krásne

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Dobrodružství na stránkách knih může být skutečnější, než byste čekali. Když Avery zemře strýček, zmizí s ním i poslední střípky dětských snů. To ale nelze říct o Twainovi, jejím bratranci a nejlepším příteli, který se těch svý... více