Kočky jsou vrženy - to je velice dobrá kniha.

recenze

Kočky jsou vrženy (2017) / PetrBa
Kočky jsou vrženy

A s ní nastává přelomová chvíle, kdy se stává fikce skutečností a zároveň skutečnost již není fikcí. Děkuji Jakub Horak za to, že tuto knihu napsal. Obsahuje mnoho věcí, které sám fiktivně – skutečně zažil a dále vypráví další fikce - skutečnosti, které jsme mu my, a Nevím kolik nás vlastně je, časem inspirativně vyprávěli. A protože vlastně i já sám Nevím jaký je rozdíl mezi skutečností a fikcí, tak mohu napsat tyto řádky. V každém případě však fikce baví a skutečnost mrazí, a bohužel mnohdy nevím, kdy mezi tím poznáme rozdíl.

Kočky jsou vrženy a lišky jsou na vinici! To mě tak při dvojce červeného napadlo. A proto jsem si Jakubovu knihu vzal na tu vinici a celou přečetl.

Jen malý odskok….. román Lišky na vinici, pojednává o situaci v předrevoluční Paříži, ale především o boji za svobodu, je plný humanistických myšlenek a ideálů, odsuzujících ve svém druhém plánu fašismus, nacismus a veškerou totalitu jako takovou. Lišky na vinici napsal Lion Feuchtwanger v letech 1947–1948. Je to samozřejmě také fikce a zároveň skutečnost. NEVÍM. Všem co chtějí jít k podzimním volbám doporučuji si tyto knihy přečíst.

Kočky jsou vrženy Kočky jsou vrženy Jakub Horák

Humoristický román, který v noci svítí. Může to být knižní událost roku. Humoristický román Jakuba Horáka a Hnutí Nevím vybral na crowdfundingovém serveru HitHit tři čtvrtě milionu korun ještě dřív, než byl vůbec vytištěn. ... více

triatlet
21.09.2017

Vím, že autor "recenze" (?) neumí používat interpunkci. Vím, že nezvládá ani skloňovat.