Dvakrát za uherský rok

recenze

Dvakrát za uherský rok (2022) 4 z 5 / renulka16
Dvakrát za uherský rok

Mé první setkání s autorkami dopadl na výbornou a nedivím se, že je na ně samá chvála.

Jedná se o příběh, kde se osmnáctiletá Tate na dovolené zamiluje do Sama. Jak už to tak většinou bývá, jde o lásku na první pohled. Úžasná idylka. Jenže pak přichází obří zvrat, na který jsem koukala s otevřenou pusou.

Nadchází odloučení se Samem na dlouhých čtrnáct let. Poté se spolu setkají při natáčení filmu.

Příběh je velice čtivý a já si ho hned zamilovala. Jednání Tate bylo dost impulsivní a říkala jsem si, že ta holka se toho nebojí :). Ale v tom věku mi to přišlo normální. Kdežto Tate o těch čtrnáct let později mi pořád přišla, že se zasekla v tom věku, kdy se poprvé setkala se Samem. To mi na jejím chování dost vadilo.

Sam je úžasňák a časem i pochopíme proč udělal to, co udělal a vlastně s ním i soucítíme. Vedlejší postavy jsou taky velice sympatické, hlavně dědeček Sama, Luther.

V knize můžeme také nahlédnout do scénáře, který napsal Sam. Nejdříve jsem si říkala, že to je asi zbytečné, ale není! Je to docela důležité a na to během čtení přijedete proč.

Pokud si chcete přečíst ideální oddechovku na léto, tak když sáhnete po této knize, bude to trefa do černého.