Doporučuji

recenze

Velký cirkus (1970) 5 z 5 / Adam45
Velký cirkus

Knížka se dobře čte a nezklame vás. I když nejsem velký čtenář a volný čas strávím spíš hraní her s kamarády, tuhle knížku mám chuť si přečíst klidně znovu. Mám doma právě to nejstarší vydání, a to dodává tu energii, jako bych jí četli po vydání. Ze začátku mě zmátla, jelikož mi jí doporučil táta, který spíš četl knížky a životopisy, které se na druhou světovou nesoustředili ani z 1%, a tak jsem si myslel, že to bude o nějakém cirkusu nebo co.. (+ podával mi jí bez obálky, takže šel vidět jenom jméno knížky a autora). Avšak jsem se pletl. Ze začátku to není úplně to nejlepší (stejně jako u mnoha dalších filmech nebo knihách o druhé světové válce), ale když se začtete pořádně, a máte tu chuť jí číst dál, říkám vám, že vás nezklame. Věc, co mi ale vadí nejvíc, je to, že když jí čtete hodně za sebou (cca. 2-4 kapitoly za sebou) tak se čte rychle. Pro fanoušky RAF, velitelství RAF ( nebo německých letadel) jsou na konci informace, které se jim můžou líbit, nebudu ale říkat, co tam je, to by byl spoiler :DDD. Shrnutí: podle mého názoru je to jedna z nejlepších knížek o RAF ve WW2 a silně doporučuji si jí přečíst.