Ďalší skvelý čitateľský zážitok

recenze

Dôvera (2022) 5 z 5 / lenka4032
Dôvera

,,Wau, tak takýto príbeh nečakal nikto. Málokedy sa mi stane, že ma v deji niečo prekvapí ale Miške Brnkovej, sa to podarilo a nie raz."
Presne takéto boli moje prvé slová po dočítaní Dôvery. Tie ďalšie boli, že je to jednoznačne jedna z najlepších slovenských spisovateliek a svojou tvorbou môže konkurovať aj tým zahraničným.

Toto je presne ten druh knihy, ktorú keď otvoríte a začnete čítať neviete prestať. Okolitý svet prestane existovať a vy len hltáte stránku za stránkou. Nielen preto, že je tam arogantný, náročný Halton ale aj preto , že cítite tajomstvá na každej stránke. Láka vás to odhaliť ich, čítať rýchlejšie ale pritom sa nechcete dostať ku koncu. U Mišky Brnkovej to je nielen príbeh ale aj spôsob akým píše. Jednoducho, ale napriek tomu pútavo, čtivo. Jej dialógy sú vtipné, sarkastické a dráždivé. Opis prostredia kde sa dej odohráva vo vás vyvolá túžbu cestovať. Verte mi, že vás bude šokovať, ostanete s ústami dokorán a budete sa sami seba pýtať:,,Čo sa to do pekla stalo?" Autorka ma dokonale zmiatla a vykoľajila a nie len raz! Klobúk dolu pretože, to sa stáva teraz už len veľmi výnimočne.
Odporúčam všetkým, ktorý sa chcú ponoriť do príbehu plného tajomstiev, nebezpečnej príťažlivosti a zvratov.

Dôvera Dôvera Michaela Brnková

Pred ôsmimi týždňami bol môj život dokonalým načasovaním stereotypu a povinností. Nič ma nemohlo zaskočiť, nič sa neodohrávalo mimo môj pevne stanovený plán. A potom sa to stalo. více