Brutaaal

recenze

Atlasova šestka (2022) 5 z 5 / 2558
Atlasova šestka

Brutaaal
Táto kniha je viac! A keď si myslíte, že viete, vedzte, že neviete nič!

Každé desaťročie - šestica povolaných - a len 5 vybraných.
Začína sa boj! O moc, naplnenie túžob i samotné prežitie.

Vitajte na mieste, o ktorom vedia len vyvolení. Alexandrijske Spoločenstvo - ľudia s magickými schopnosťami (Medeáni) a nehoráznymi vedomosťami.

-Existuje priveľká moc?
Áno.-

Nádejná šestica Atlasa Blakelyho pozostáva z Libby a Nica - fyzická mágia, Reiny - naturalistka, v ktorej prúdi sám život. Parisy - zlomyseľná telepatka, Tristana - z časti iluzionista, no vo svojej podstate omnoho výnimočnejší (veď uvidíte) a Calluma - nebezpečný empat.
Sú rozdielni no s jediným cieľom - byť najlepší.
Sú nútení spolupracovať a žiť bok po boku celý rok. Ich úlohou je rozvíjať svoje schopnosti, učiť sa nové, transformovať ich, rozpínať, skúmať ich podstatu do najmenších detailov. Zároveň udržiavať si odstup a chladnokrvnosť, pretože keď sa toto jedného dňa skončí, nie len, že budú navždy zmenení, postúpia len piati z nich. Tak kto bude vyradený? Tik tak...

-Nikto tu nie je dobrý. Poznanie je masaker. Nezaobíde sa bez obetí.-

Je to šialené. Je to geniálne, sofistikované, prešpekulované a dokonalé. Skrátka BOMBA.

Treba si však na to vyprázdniť myseľ, aby človek mohol vo veľkom premýšľať. Nie je to celkom jednoduché čítanie, no dá sa na to pozerať dvojako. Ako na mincu. Buď sa povrchne zameriate len na postavy a ich život na kvázi škole. Na ich čarovné schopnosti ako súčasť ich osobnosti, doťahovačky, zrádzanie, zvádzanie, podvody a lži. Alebo sa ponoríte hlbšie, budete čeliť výzvam, zamyšľať sa nad tým prečo a ako jednotlivé postavy fungujú a správajú sa. Budete spolu s nimi hľadať ich zmysel v tomto celku, vývoj, spojenia a cieľ ich cesty.

-Poznanie si vyžaduje nevedomosť a zisk znamená stratu.-

Toto je parádna jazda a človek si ju vie patrične užiť, či tak či onak.
Milujem štýl písania príbehu a postavy a dej ma totálne ohromili, prekvapili, odpálili. Akoby som sa ocitla v jednej nekonečnej ilúzii.
Toto je brutálna kniha a takú som ešte nečítala.

Atlasova šestka Atlasova šestka Alexene Farol Follmuth

Kniha Atlasova šestka od Olivie Blakovej, oceňovaná senzácia BookToku, je pútavá temná fantasy odohrávajúca sa v univerzitnom prostredí s kultovým statusom a číta sa ako spojenie Tajného príbehu s The Umbrella Academy. Alexandr... více