Hlavní příčinou rozvodů je svatba ...

recenze

Proč muži lžou a ženy pláčou (2003) / RK (856 views)
Hlavní příčinou rozvodů je svatba ...
Jedná se o knihu manželů Allana a Barbary Peasových, kteří píší o vztazích mezi muži a ženami a patří k jedněm z nejúspěšnějších autorů v této oblasti. Jejich knihy se prodávají ve stovce zemí světa a mimo psaní se věnují také pořádání oblíbených seminářů. Kniha proč muži lžou a ženy pláčou, navazuje na bestseller Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Pokud se rozhodnete přečíst si některou z těchto knih, určitě bych začala prvním dílem. Je to hlavně z důvodu, že v knize Proč muži lžou a ženy pláčou, se autoři často na první díl odvolávají.   Kniha je napsána populární formou, kdy má čtenářům přiblížit myšlení opačného pohlaví a pomoci pochopit mezilidské vztahy a společné soužití. Zaměřuje se na otázky typu: Proč to mají muži i ženy těžké? Proč se muži nikdy nezeptají na cestu? Proč muži musí mít ve všem pravdu? Proč ženy tolik mluví? Proč ženy přehánějí? A na řadu dalších. Mnoho stránek nese fenomén dnešní doby, a to generalizaci. Jedná se o zevšeobecnění nebo zjednodušení či vytvoření obecných pojmů z pojmů jedinečných nebo méně obecných. Například špatné vlastnosti nebo zkušenosti jednotlivce z určité skupiny se generalizují na celou skupinu. V našem případě na skupinu mužů a žen. Sám název nám říká, že muži lžou a ženy pláčou. Ale nešlo by to i naopak – Proč muži pláčou a ženy lžou? I takové případy existují. Co se týká populární a zábavné formy, kterou je kniha napsaná, tak ta se určitě osvědčila. Je určena pro co nejširší okruh čtenářů a také si ho získala. Navíc mě příjemně překvapilo, že jednotlivé kapitoly se opírají o různé výzkumy, příběhy z minulosti nebo poznatky ze současnosti a na daných příkladech vysvětlují, proč tomu tak je. Marně budete hledat odborné a vědecké výrazy, ale vše je vysvětleno jednoduše, aby kniha byla pochopitelná pro širokou veřejnost. Ale proč ne? Když si knihu přečtete, tak na vás trochu dýchne komerčnost, ale celkově kniha nezklame. Jedná se o nenáročné čtení, při kterém se pobavíte i odreagujete a možná vám pomůžete pochopit velkou neznámou toho druhého. Dokonce jsem četla názor, že podle této knihy by se mělo povinně vyučovat, aby ubylo rozvodů.

kniha Proč muži lžou a ženy pláčou recenze