Zlatý klíček přehled

Zlatý klíček https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263792/bmid_zlaty-klicek-bEf-263792.jpg 4 59 59

Pohádková knížka o panáčkovi vyřezaném z dřevěného polena, kterého neposlušnost zavede na dobrodružnou pouť světem, na níž se musí potýkat se zlými zvířaty a lidmi, ale nakonec se mu podaří odhalit tajemství zlatého klíčku a s několika dřevěnými přáteli končí v loutkovém divadle, jež si na rozdíl od dřívějšího krutého lidského principála otevírají a řídí samy loutky. Autor vypráví tento příběh volně podle knihy "Pinocchio neboli dobrodružství buratina-dřevěného panáčka", kterou četl v mládí.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Золотой клйучик или приклйученийа Буратино , 1936

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatý klíček. Přihlašte se a napište ho.

Nermal
20.07.2022

Tuhle knihu jsem dostal k vánocům. Zprvu se mně moc nelíbila, postavičky mně byly nějak cizí, ale nakonec mě dostal zloduch Karabas Barabas. Později jsem poznal i Pinocchia a bylo mi divné, že jsou si s Buratinem tak podobní.

kolacky
20.03.2022 5 z 5

Nezapomenu, jak nádherně předčítal tuhle knížku pan Karel Höger v rozhlase. To jeho měkoučké brněnské "Buratíno..." a "otče Karlo", to slyším dodnes.

munka
09.09.2020 5 z 5

Rozprávka, ktorá poteší aj v tejto uponáhľanej dobe.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zlatý klíček v seznamech