Nejvzdálenější pobřeží přehled

Nejvzdálenější pobřeží
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107173/bmid_nejvzdalenejsi-pobrezi-65afd47748124.jpg 4 232 232

Čaroděj Ged vyjíždí opět na cesty, doprovázen mladičkým princem Arrenem, neboť v Zeměmoří se děje něco podivného – kouzla přestávají působit, pramínky čarodějné moci vysychají, lidé ztrácejí své dovednosti a na mnoha ostrovech propuká násilí. Poetické vyprávění s hlubokým filozofickým podtextem je zabydleno mnoha svéráznými postavami, létajícími draky i oživlými mrtvolami. Oběma hrdinům nezbývá než podniknout nebezpečnou a strastiplnou pouť do země mrtvých…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , AF 167

The Farthest Shore , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejvzdálenější pobřeží. Přihlašte se a napište ho.

Denča__02
03.04.2024 4 z 5

Tento díl byl naprosto kouzelný, co se týče filozofických otázek o smrti a jak si ji vlastně představujeme.
Arren byl sympatický už od začátku. Hrozně mě bavil, tím jak přemýšlel o sobě a měnil na sebe názor.
Ged, už jako starý arcimág byl pořád ohromující, co se týče jeho vlastností.
Líbil se mi opět vývoj postav a odkazy na předchozí díly. A konec... ten byl perfektní.
4,5*
„Arrene, nejenom ve snech se setkáváme s něčím, co trvá, přestože to dávno upadlo v zapomnění, a říkáme věci které nám připadají nesmyslné, protože ještě neznáme jejich pravý význam.“
„Myslím že vím, proč jsi řekl že jenom lidé konají zlo. Dokonce i žralok je nevinný -zabíjí, protože musí.“
„Bylo to tím, že srdcem poznal, jak je realita prázdná: bez života, bez tepla, bez barvy či zvuku, beze smyslu. Žádné výšiny, žádné hlubiny. Celá ta krásná hra tvarů, světel a barev na moři a v očích lidí nebylo nic víc než hra iluzí v mělké prázdnotě.“

Luigi1
09.02.2024 4 z 5

Ne scénu přišli draci a moc se mi líbila zápletka

postoran-CZ
25.12.2023 3 z 5

Další příběh Čaroděje Krahujce. Nyní je o dost starší a již je z něj arcimág na Roke. Vydává se do západních dálav hledat původ problémů ztráty magie.
Kniha je částečně i reakcí spisovatelky na dobu, ve které vznikla. Úvahy nad drogami, otrokářstvím, nerovností. Tím vším prochází jako vinoucí se vlákno hledání Krahujce a jeho společníka prince Arrena po původu ztráty magie. Cesta, která končí až na "nejvzdálenějším pobřeží". Až tam musí dorazit, aby pochopili, co se děje. A proč.

Zatím zde není žádná související novinka.

Protože máme na výběr, nesmíme jednat bez zodpovědnosti.

Ocenění knihy (1)

1973 - National Book Award (Children's Books)

Kniha Nejvzdálenější pobřeží v seznamech

v Právě čtených1x