Země zamyšlená 1 přehled

Země zamyšlená 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69283/bmid_zeme-zamyslena-1-dil-adV-69283.jpg 4 10 10

Nové rozšířené vydání sbírky drobných mistrovsky zachycených a systematicky utříděných črt z jihočeského kraje "od Březnice k Rožmberku, od Klatov až k Jindřichovu Hradci", doprovázené autorovými vlastními neméně zdařilými a početně rozhojněnými kresbami. V dokonalé harmonické symbióze je zde zachycena historie a nejzajímavější památky míst, měst, městeček a vesnic a jejich specifické nálady, krajové a místní pověsti, písničky a vyprávění. Monumentální básnické dílo. Proti předchozímu vydání budou do zvláštního svazku jako třetí díl zařazeny kapitoly o Šumavě.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Země zamyšlená 1. Přihlašte se a napište ho.

MOu598
24.05.2020 5 z 5

Knížka se mi líbí:
- četné kresby, které pár tahy vystihují popisované,
- spousta info,
- krásně zajímavě napsáno,
- s citem popsána krajina i jednotlivá kytička - a co jich autor zná.
Super.
Citát:
"... doby dětských her... v těch časech viděl jsem daleko za zrak - a proto zázračně."

BabaJaga11
22.07.2018 5 z 5

První díl, v němž autor putuje po rodném Blatensku, dále po Horažďovicku, Klatovsku, Strakonicku a příslušných částech Pošumaví, jsem dočetla tento týden. Jsem nadšená a brzy se pustím do dalšího dílu. Je neuvěřitelné, kolik rozmanitých informací dokázal autor do knihy vtěsnat - o krajině, lidech slovutných jmen (spisovatelé, básníci, malíři, stavitelé, vědci,...) i "obyčejní" mlynáři, faráři, učitelé, dělníci a mnozí další. Vesnice s jejich kostelíky, hřbitůvky a lipami na návsích. Hladiny rybníků s rozmanitým rostlinstvem a živočišstvem. Pradávná historie mytických míst, báje a pověsti, příslušníci šlechtických rodů, jejich sídla a role v běhu našich dějin. A mnoho a mnoho dalšího. Ze všeho pak vyzařuje láska autora k rodnému kraji, který prochodil pěšky. To mu tak trochu závidím - dnes není čas a není ani kudy chodit, kdenevedou turistické cesty, tam se pěšky chodí špatně, polňačky jsou rozorané, na silnici vás ohrožují auta. Není to jednoduchá četba a už vůbec ne odpočinková - musíte se soustředit, abyste z ní něco měli. Ovšem odvděčí se vám. Zjistíte třeba, kolik existuje zajímavých, ale málo známých knih od regionálních autorů a zatoužíte třeba si je také přečíst. A navíc, splníte tím jeden z úkolů Čtenářské výzvy - kniha, která byla zmíněna v jiné knize :-).

bábuška
02.03.2017 4 z 5

Tato trilogie byla oblíbená mé maminky, na její popud jsem rovněž přečetla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Země zamyšlená 1 v seznamech