Zelené vdovy přehled

Zelené vdovy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261969/mid_zelene-vdovy-261969.JPG 4 8 8

V povídkách Lubomíra Macháčka se odehrávají příběhy humorné, vážné i podivuhodně zvláštní, prostě takové, kterých si nemůžeme nevšimnout. Jejich průsečíkem je, jak jinak, člověk a jeho pátrání po vlastní identitě. Důležitou roli v nich hraje čas. Čas lidí, kteří vstupují do života, i čas těch, kteří z něho odcházejí. Někteří ho váží na decimálce, jiní na lékárnických vahách. Soubor psychologických povídek s názvem Zelené vdovy doplňuje řadu povídkových souborů jako Manželky a jiné ženy (2012), Kdybych byla kočkou (2006) aj.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zelené vdovy. Přihlašte se a napište ho.

s-reader
11.09.2015

Povídky psané velmi kultivovaným jazykem, z hlediska psychologie postav výborně propracované. Sbírka je koncipovaná jako průřez životem od začátku dospívání až po zralý věk. Autor se dotýká i takových problémů, jako je sběračství odpadků či život žen dobře situovaných mužů v městských satelitech. Povídky většinou neústí do pointy, čtenář je nad nimi nucen se zamýšlet a vciťovat se do situací, v nichž se postavy ocitají. I když nejsou vždy veselé a některá bilancování bývají bolestná, vždy někde v pozadí zůstává naděje nebo smíření. V dnešní rychlé době, v níž ze všech sdělovacích prostředků na nás útočí reklamy na zábavu a vnucují nám názor, že právě do ní máme vložit všechny své peníze, představuje kniha Zelené vdovy záchytný bod pro lidi, kteří se nechtějí bezduché zábavě poddat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zelené vdovy v seznamech