Zálesák od Zlaté řeky přehled

Zálesák od Zlaté řeky
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221373/mid_zalesak-od-zlate-reky-221373.jpg 4 5 5

Knížka o dobrodružstvích, která prožili tři kluci se zálesákem Gassidym o prázdninách na Sázavě

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zálesák od Zlaté řeky. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
21.03.2020 4 z 5

Dobrodružný příběh pro chlapce se zájmem o přírodu a zálesáctví z dílny samotného Boba Hurikána, nestora a historika trempingu (mimochodem byl v dětství a mládí i skautem.) Postava lovce Gassidyho je v románu obklopena několika mladými chlapci, které učí lásce k přírodě a k vlasti. (Trošku připomíná postavu Rikitana z Hochů od Bobří řeky.) Konec je sice trochu klišé neboť Gassidy se žení s matkou jednoho z chlapců, která je vdova, nicméně pro zajímavý dobrodružný námět i vyznání přírodě, které kniha obsahuje, hodnotím vysoko čtyřmi hvězdami a doporučuji všem správným dívkám a chlapcům se zájmem o přátelství, dobrodružství a přírodu k přečtení. Asi lépe seženou nové vydání z roku 2001, já se shodou náhod dobral k prvnímu vydání z roku 1939 s krásnými ilustracemi R.Komínka. Howgh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zálesák od Zlaté řeky v seznamech

v dalších seznamech1x