Základy pro rozšíření léčebného umění podle poznatků duchovní vědy přehled

Základy pro rozšíření léčebného umění podle poznatků duchovní vědy
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324838/mid_zaklady-pro-rozsireni-lecebneho-ume-YTc-324838.jpg 5 2 2

Společná kniha Rudolfa Steinera a Ity Wegmanové představuje zásadní dílo, jež nastiňuje hlavní perspektivy rozvoje medicíny, obohacené o anthroposofické vědomosti. Nejde o opozici vůči klasickému lékařství, nýbrž o takové uchopení léčebného umění, které na jedné straně přijímá přírodovědecké metody, na druhé straně je však doplňuje o metody vycházející z pojímání člověka jako ducha, duše i těla, z trojčlennosti jeho fyzické bytosti i sounáležitosti s kosmem. Z tohoto hlediska poukazuje na procesy v organismu, které vedou ke vzniku nemocí, a líčí příčiny a průběh vybraných onemocnění. Popisuje léčebné postupy na základě poznání přírodních substancí i konkrétní léčiva a jejich působení na jednotlivé orgány a soustavy. Kniha, která vychází již podruhé (ovšem v novém překladu), je určena všem, kdo cítí odpovědnost za celkové zdraví člověka.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Fabula

Grundlegendes für eine Erweiterung der Heilkunst nach geisteswissenschaftlichen Erkenntnissen

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Základy pro rozšíření léčebného umění podle poznatků duchovní vědy. Přihlašte se a napište ho.

juvelinokivi
28.02.2018 4 z 5

Poslední kniha, na které se spolupodílel Rudolf Steiner, je evidentně pro překladatele oříškem. Vychází už v druhém překladu a stejně si tu překladatel musí vypomáhat tím, že do textu první části, věnované fungování lidského organismu, vkládá vlastní formulace - přesto je i tak smysl vět mnohdy nejasný (alespoň pro mě). Problém je patrně už v originále, protože další dva oddíly knihy jsou zcela srozumitelné. Druhá část, věnovaná jednotlivým pacientům, jejich diagnózám a způsobům léčby, dává možnost udělat si přesnější představu o tom, jak se na klinice v Dornachu přistupovalo k nemocem. Neméně pozoruhodná je i poslední část - očité svědectví lékařky, jak vypadala spolupráce I. Wegmanové a R. Steinera, i jak sám Steiner přistupoval k diagnostice nemocí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Základy pro rozšíření léčebného umění podle poznatků duchovní vědy v seznamech

v dalších seznamech2x

Autoři knihy