Za čest třídy přehled

Za čest třídy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120118/bmid_za-cest-tridy-tAk-120118.jpg 3 2 2

Tato kniha seznamuje čtenáře s rušným životem mezi studenty jedné anglické školy, kde se obzvláštní péči těší sport. Do tohoto prostředí přijde jednoho dne student poněkud (na tehdejší dobu) exotický. Je jím vnuk irokézského náčelníka Indiánů v Kanadě. Tento hoch ani zde v cizím prostředí v sobě neutlumí krev potomků rudých válečníků.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za čest třídy. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
16.02.2021 3 z 5

Vcelku čtivý román, ve kterém je hlavním hrdinou patnáctiletý chlapec Timothy, syn dcery velkého náčelníka Irokézů a bílého trapera. Líčení velmi romantické, nereálné, takřka pohádkové, není totiž nic, co by Timothy, indiánským jménem Mladý Orel nedokázal... prostě takový superman dávných časů. Autor přitom zjevně znal indiány pouze z románů Coopera, Maye, apod. Nicméně čte se to dobře, lehce, místy celkem napínavé. Doprovázeno výbornými ilustracemi Františka Horníka. Howgh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Za čest třídy v seznamech

R. Walker
americká