Vzduchem přehled

Vzduchem https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229004/vzduchem-229004.jpg 1 1 1

Autorův druhý román Vzduchem (Šolc a Šimáček [1921]) byl napsán již v roce 1912, ale vyšel až o devět let později, zřejmě v důsledku vypuknutí světové války. Celý svět začnou ohrožovat odvážné kousky tajuplného Azyxe, vynálezce obrněné létající koule, kterou novináři pojmenovali Turba. Vypravěčem je mladý inženýr, jemuž Azyx unese v Turbě snoubenku, a který proto nechá vyrobit letadlo kombinované se vzducholodí vlastní konstrukce a hodlá s ním Turbu vyhledat. Ještě předtím však při horské túře Alpami nalezne Turbu ukrytou mezi skalami při nouzovém přistání. Zmocní se letounu a společně se snoubenkou a alpským průvodcem podnikají lety po celém světě, nezřídka svými následky podobné výstřelkům Azyxovým. Logika děje není zcela v pořádku, ale autor se tímto dílem vymanil z didaktické těžkopádnosti předchozího románu a zaměřil se více na dobrodružný děj. Zároveň se zde objevuje silný politický podtext, neboť dobrodružství poskytuje autorovi dostatek záminek k vyjadřování jeho politických názorů. Oba romány prozrazují ruku inteligentního a nadaného vypravěče, který však ve svých literárních pokusech nepokračoval. -- zdroj: legie.info --... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzduchem. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
26.06.2018 1 z 5

První část knihy popisuje různé zlomyslné kousky, které tajemný Azyx provádí se svým strojem Turbo armádám světových mocností - Rusům, Američanům, Angličanům, Němcům a Francouzům. Druhou část příběhu vypráví mladý aviatik, který se uchází o ruku dcery amerického milionáře miss Azalu. Jeho jméno v knize není uvedeno. Azalu unese Azyx , ale mladík na túře v Alpách Turbo náhodou najde a zmocní se ho. Od té chvíle Azyx z příběhu mizí. Mnoho stran je pak věnováno popisu Turba, obrovské létající koule. Celý příběh mi přišel nesmyslný a strašně nudný, spoustu stran jsem jen prolistoval.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzduchem v seznamech

v dalších seznamech1x