Výstava památek a díla Antonína Dvořáka přehled

Výstava památek a díla Antonína Dvořáka https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 3 1 1

Katalog výstavy konané u příležitosti oslav 100. výročí narození Antonína Dvořáka, kterou pořádala kulturní rada N.S. a kuratorium Umělecko-průmyslového muzea v Praze v období od 8. září do 8. října 1941.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výstava památek a díla Antonína Dvořáka. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
13.05.2023 3 z 5

Jako vnadidlo na mě z celého soupisu působí nejsilněji část "Z Dvořákovy korespondence", tj. položky č. 232-259, kde se dozvíte nejen to, kdy písemnost vznikla a komu byla adresována, ale také obsah dopisu je zde naznačen. To se mi líbilo. I rozesmálo.
Příkladně tady, u dopisu ze dne 17.2.1890 určeného Fritzu Simrockovi (1837-1901), majiteli významného berlínského hudebního vydavatelství, autor za Dvořáka převypravuje: Musí míti za to, že S. již nereflektuje na jeho velká díla. Není to jeho vinou. Nežádá větších honorářů než dříve. Počká se symfonií, ale kdyby neměla do podzimu vyjíti, musil by se ohlédnouti jinde. Nerad, ale má nyní své věci přechovávati v kufru?

Závěr: hodnotím třemi hvězdičkami, přidávám štítky a směrovku SKLAD.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Výstava památek a díla Antonína Dvořáka v seznamech

Antonín Dvořák, 1841-1904 katalogy výstav soupisy