Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti přehled

nehodnoceno
Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185722/vychova-a-vzdelavani-divek-na-ceste-k-moderni-obcanske-spolecnosti-185722.jpg 0 0 0

Jak vypadalo dětství v 19. století? Jak rodiče vychovávali své děti? Jaká byla role otce a matky při výchově? Jaké byly požadavky pedagogů na výchovu dětí v rodině? Kde získávaly děti své vzdělání? Co očekávala společnost od školy? Jaké vzdělání poskytovala chlapcům a jaké dívkám? Jak vypadala výuka slohu? Jakou roli hrálo ve výchově náboženství? Jaká byla úroveň vzdělanosti žen v řemeslnických rodinách? Jak byly vzdělávány měšťanské dívky z "lepších rodin"? Proč duchovním vadily negramotné ženy a proč pedagogové tolik volali po (přiměřeném) vzdělání žen? Tyto a mnohé další otázky si klade autorka této knihy. Odpovědi na ně hledala v dobové korespondenci, odborné literatuře i beletrii.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti v seznamech