Vybrané spisy Terézy Novákové - sv. III. (Jan Jílek, Jiří Šmatlán, Na Librově gruntě) přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328988/vybrane-spisy-terezy-novakove-sv-ii-wCd-328988.jpg 5 1 1

Spojení tří z pěti významných románů Terézy Novákové do jednoho svazku. Tyto romány vznikající v letech 1895-1901 mají k sobě v mnohém blízko. Jan Jílek a Jiří Šmatlán hledají pravdu, mají sílu za ni bojovat a dovedou se vzepřít proti zvyklostem a způsobu života doby, ve které žijí. Českobratrský emigrant Jan Jílek má před sebou cíl náboženský, Jiří Šmatlán obecně lidský. Román Na Librově gruntě sleduje události bouřlivého roku 1848 ve východních Čechách. Předlohou realistických románů jsou skutečné události.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vybrané spisy Terézy Novákové - sv. III. (Jan Jílek, Jiří Šmatlán, Na Librově gruntě). Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vybrané spisy Terézy Novákové - sv. III. (Jan Jílek, Jiří Šmatlán, Na Librově gruntě) v seznamech

Teréza Nováková
česká, 1853 - 1912