Vstanou noví bojovníci přehled

Vstanou noví bojovníci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188632/vstanou-novi-bojovnici-188632.jpg 4 15 15

První ze tří vzpomínkových románů předního dělnického funkcionáře zachycuje obraz sociálních poměrů u nás v polovině 19. století. Líčí počátky českého dělnického hnutí na Kladensku v osmdesátých a devadesátých letech, kdy ve vesnici Zákolanech se přičinil o třídní uvědomění autorův otec, spoluzakladatel sociální demokracie Ladislav Zápotocký. Kniha vyniká osobitým a poutavým vypravěčským slohem, samorostlým humorem a charakterizačním uměním.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vstanou noví bojovníci. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
27.06.2023 3 z 5

Vždycky jsem si tuto knihu chtěla přečíst. No mám ji doma dlouho, přesněji jsem ji kdysi četla, teď vyklízím půdu. Tak si ji čtu. No tak jsem najednou zjistila, že co psali jiný spisovatelé, dnes jsou někteří zapomenuty, tak tady se to píše pravdivě. Zachycuje počátky dělnického hnutí.

sany55
15.04.2022

Je to první část trilogie. Další části jsou : Bouřlivý rok 1905 a Rudá záře nad Kladnem.
je zde popsáno procitání obyčejných lidí, kteří žijí v bídě a ukazuje jejich víru ve spravedlnost a vytrvalost, s jakou doufali, že bude lépe. Kniha stojí za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vstanou noví bojovníci v seznamech