Vlk z Wall Street přehled

Vlk z Wall Street https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505850/bmid_vlk-z-wall-street-PAy-505850.jpg 4 53 53

Jachty, drogy, prostitútky, súkromné lietadlá, luxusné autá, peniaze... Tisíc. Stotisíc. Milión... Viac peňazí nikdy nie je dosť. Cez deň zarábal tisíce dolárov za minútu. Počas noci ich míňal tak rýchlo, ako sa dalo. Doma ho čakala nádherná manželka a deti, zatiaľ čo v jeho firme Stratton Oakmont ho mladí burzoví makléri oslavovali ako svojho kráľa. Tu je skutočný príbeh prekliateho génia Jordana Belforta, ktorý si vyslúžil prezývku Vlk z Wall Street. Od roku 1990 sa Belfort stal jedným zo smutne známych biznismenov v americkom finančnom svete – brilantný burzový macher, ktorý viedol svoju šťastnú bandu na divokej jazde von z Wall Street do obrovskej kancelárie na Long Island. Je to neobyčajný príbeh lakomstva, moci a výstrednosti, ktorý nikto nemohol vymyslieť – príbeh obyčajného chlapíka, ktorý na Wall Street prišiel so siedmimi dolármi vo vrecku a obrovskou chuťou po bohatstve, vďaka ktorej našiel bočné cestičky ako zarábať stovky miliónov dolárov. Šialená cesta plná luxusu, drog, peňazí – až dovtedy, kým sa to všetko nezrútilo.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Ekonomie a obchod
Vydáno: , Citadella (SK)

The Wolf of Wall Street , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlk z Wall Street. Přihlašte se a napište ho.

Peter73
18.01.2023 4 z 5

Tejto knihe by som dal hodnotenie 4,4/5, zaokrúhlene dobrých 4. Kniha je skôr biografiou napísanou beletristickou formou. Je o živote amerického biznismena Jordana Belforta, ktorý na obchode s akciami zbohatol. Prepych, peniaze, pekné ženy, sex a drogy sú takmer na každej strane. Prvá časť hovorí o jeho obchodoch, o tom, aké bolo pre neho ľahké a zábavne zarábanie peňazí na Wall Street. Ďalšia časť je o ňom samotnom o tom, ako ho valcovali drogy a ovplyvňovala moc peňazí. Kniha ma bavila aj keď je v nej veľa vecí, ktoré nám Európanom nie sú až tak známe ako Američanom, dokonca je v nej aj jeho svojský humor, ale hlavne veľa peňazí a drog.

Dejf_ano
12.12.2021 3 z 5

Knížka se četla celkem svižně, což bylo velké plus. Z druhé strany název svádí k tomu, že se člověk seznámí s Wall Street, což není vůbec pravda. Nevím zda to způsobila tato kniha nebo následný film, ale u Nás v Čechá si stále mnoho lidí myslí, že investování vypadá přesně ,,takto".
Klidně mohu těch 450 stran doporučit k přečtění :)

Loubooker
22.07.2017

Ani nevim, zda mohu psat komentar, kdyz jsem knihu nedocetl. Precetl jsem asi 50 stran, pak jsem se podival doprostred a kdyz jsem videl, ze nektere sceny byly uplne presne zfilmovane a to vyborne, tak jsem knhu odlozil a uz se k ni nevratil, i kdyz jsem puvodne chtel.
Film jsem videl jako prvni, byl vyborny, takze uz pote pro mne bylo zbytecne cist silene tlustou knihu...
Nize nekdo doporucuje knihu Cityboy, tu jsem cetl a oproti Vlkovi se mi moc libila.
A kdo by se chtel vice a velmi ctive seznamit se svetem akcii, tak doporucuji dve knhy Michaela Lewise - Big Short a Jako blesk. Obe vyborne, odborne a pri tom skvele napsane. A jeste Frajeri od Bena Mezriche {nebo Mezricha?}, ta je vynikajici z hlediska popisu prace maklere na Nikkei v japonsku i jejich zivota na vysoke noze.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vlk z Wall Street v seznamech

v Právě čtených3x