Vizita přehled

Vizita
https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78573/vizita-78573.jpg 4 42 42

Obsáhlý román z lékařského prostředí zavádí čtenáře do komplexu jedné okresní nemocnice. V řadě událostí všedních dnů se odrážejí celé lidské osudy, radosti i trápení jak pacientů, tak i lékařů, jejich charaktery i problémy. Odborná medicinská terminologie a lékařský sleng, který se zde ve značné míře vyskytuje, zacházejí místy až na samu hranici srozumitelnosti, vytváří však velmi výraznou, autentickou atmosféru. Kniha, stojící na pomezí románu a reportáže, umělecké fikce a literatury faktu, se do podvědomí veřejnosti zapsala i svým filmovým zpracováním. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vizita. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
27.05.2023 5 z 5

Přečetl jsem jedním dechem.

jana14
15.03.2022 5 z 5

Románům z nemocničního prostředí jsem se vždy raději vyhýbala. Tento je vyjímka. Adolf Branald je můj milovaný spisovatel a v této knihze s pečlivostí sobě vlastní velmi dobře vystihl atmosféru a prostředí v tehdejším zdravotnictví. Nezapomenutelný je i film Pozor, vizita.

jprst
28.04.2020 4 z 5

Tak jsem si Branaldův román po dlouhé době zopakoval a opět jsem si čtení užil. Zase se jen potvrdilo, že dobré knihy věkem na kvalitě neztrácejí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vizita v seznamech

v Právě čtených1x