Vilana přehled

Vilana https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136121/vilana.jpg 5 1 1

Dvě ženy přivede jedné jarní noci zvláštní vize k lesní mýtině, kde naleznou malé děvčátko spolu s prstenem a podivným svitkem papíru, podle nichž ji pojmenují Vilana. Jak brzy zjistí, je obdařena zvláštními schopnostmi. Díky své výjimečnosti vyrůstá osamoceně a do svých dvanácti let se učí doma. S nástupem do školy sice najde dva přátele, dvojčata Antonii a Viléma, ale také skupinu studentů a profesorů, patřících ke Stoupencům zla, v jejichý čele stojí tajemný muž Stín. Rozpoutává se boj mezi dobrem a zlo na život a na smrt, běhěm něhož Vilana nebojuje jen s představitelem zla, ale mnohdy také sama se sebou, svými otázkami, na něž nezná odpovědi, a touhou po obyčejném lidském štěstí. (zdroj: http://vilana.wz.cz/ )... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vilana. Přihlašte se a napište ho.

Enefersis
29.01.2013 5 z 5

Pro spoustu mladých píšících autorů je vydání vlastní knihy jen krásný a nedosažitelný sen (obzvlášť tady, v ČR). Barbora Čechová je jedna z těch šťastlivců, pro které to neplatí . K její knižní prvotině Vilana jsem se dostala díky tomu, že měla na naší škole besedu a ona i knížka mě zaujala natolik, že jsem se později šla podívat i na křest. Opravdu parádní zážitek, na takové akce budu muset chodit častěji.:) Autorka je strašně sympatická a o to víc mě věnování do knihy a prohození pár slov s ní potěšilo:)
Knihu začala psát někdy kolem patnácti let. Teď je Báře devatenáct a za dva roky by měl světlo světa spatřit i druhý díl Vilany.
Řekla bych, že kniha je určená spíše pro nižší věkové kategorie, ale mně se i tak líbila. Fantasy pohádka, kde je hlavní zápletkou boj dobra se zlem, ale samozřejmě se toho semele i víc. Ze začátku mi vadila česká jména, ale pak jsem si zvykla a ani mi to nepřišlo. Příjemná četba na dlouhé zimní večery, kdy se zahrabete do postele s dekou, knížkou a hrnkem horké čokolády…:) Pokud se chcete o autorce a knize dozvědět něco víc, zde jsou webové stránky: http://vilana.wz.cz/

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vilana v seznamech

Autorovy knížky