Žut přehled

Žut https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356317/mid_zut-Cl5-356317.jpg 4 275 275

Dobrodružný román od slávneho autora poteší mladých i starších čitateľov. Kniha je súčasťou sextalógie V tieni padišaha (Žut je poslednou knihou šesťdielného cyklu), v ktorej Karl May zobrazil dobrodružstvá Kara ben Nemsiho (Old Shatterhanda) a jeho verného sluhu Halefa Omara v Tureckej ríši.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Epos (SK)

Schut , 1892

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žut. Přihlašte se a napište ho.

Kuža007
03.07.2023 5 z 5

Krásná nostalgie dětství. Knihou Žut se uzavírá hexalogie Ve stínu pádišáha, která představuje jedno z nejlepších děl Karla Maye. Příběh pokračuje tam, kde skončil předešlý díl. Mübarek je dopaden, dostávají z něj informace. Kara, Hádží a další přátelé proto pokračují v pronásledování Žuta. Dostávají se až na Šarskou planinu. V okolí řek Vardar a Treska nalézají množství vypálených vesnic. Ale poté odhalují identitu tajemného Žuta a dokonce i vrahy muže z pouště z prvního dílu. Se všemi se musejí naši hrdinové utkat. Tato cestovní sága z Orientu nakonec končí dojemným rozloučením přátel. Na motivy tohoto románového cyklu vznikly i tři filmy, které sice kvalitou knihám nedosahují, ale mají skvostné herecké obsazení: Lex Barker jako Kara ben Nemsí, Ralf Wolter jako Hádží Halef Omar al Gossarah a Marie Versini coby hlavní ženská hrdinka každého tohoto příběhu.

heavy66
14.07.2022 5 z 5

Snad nebudu spoilovat, řeknu-li konec dobrý, všechno dobré! Stejně jsme to všichni čekali. Kara ben Nemsí, stojící ve stínu vládce všech věřících, vítězí na celé čáře i v závěrečném dostihu na svém Ríhovi, na překážce, proti které je Velký Taxis jen prolézačka pro děti.
Finální kniha série je možná nejlepší ze všech, anebo stejně dobrá jako předchozí. Každopádně přečíst ji musíte!

Hloupejhonzacz
26.06.2020 4 z 5

Vyvrcholení šestidílného cyklu Ve stínu Padišáha

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Žut v seznamech

v dalších seznamech3x